9 pułk rozpoznawczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 czerwca 2020
Biegi na orientację
W ubiegłym tygodniu w ramach współzawodnictwa sportowego przeprowadzono zawody w biegu na orientację.

Zawody odbyły się w Dolinie Symsarny. Żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego rywalizowali w 3 kategoriach. Każdy z nich biegał po innej trasie. Najmłodsi mieli do przebiegnięcia 3,6 km i odnalezienia 8 punktów kontrolnych. Ukształtowanie terenu Doliny Symsarny to prawdziwy sprawdzian dla mięśni oraz umiejętności orientacji w terenie.

Zwycięzcami okazali się żołnierze z kompanii logistycznej. W klasyfikacji do 35 lat najlepszym był ppor. Kamil SZCZEBIOT, za nim uplasował się szer. Michał KISIELEWSKI, natomiast trzecie miejsce wywalczył szer. Andrzej KUBER. W kategorii powyżej 35 lat na pierwszym miejscu uplasował się st. kpr. Tomasz RAKOWSKI, na drugim st. kpr. Rafał OLKOWSKI, natomiast na trzecim st. szer. Mariusz GĘBSKI. Wśród kobiet najlepsza w biegu na orientację okazała się szer. Ilona SZCZEPKOWSKA.