GROM
Aktualności
Żołnierze służby przygotowawczej wcieleni do 9 pułku rozpoznawczego
09.05.2017
Z życia 9pr

4 maja, do 9 pułku rozpoznawczego wcielono młodych żołnierzy do szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Kompania szkolna liczy 50 elewów, a jej dowódcą jest doświadczony oficer rozpoznania por. Zbigniew Maciura.

Służba przygotowawcza jest jedną z ochotniczych form służby wojskowej. Jej zadaniem jest szkolenie zasobów osobowych na potrzeby Narodowych Sił Rezerwowych. Ten rodzaj służby wojskowej jest przeznaczony przede wszystkim dla ochotników, którzy wcześniej nie pełnili jakiegokolwiek czynnej służby wojskowej.

Szkolenie dla nowo przybyłych do pułku elewów potrwa cztery miesiące. Przez pierwsze trzy miesiące żołnierze będą zdobywali wiedzę ogólnowojskową, a  ostatni miesiąc będzie szkoleniem indywidualnym. W tym czasie żołnierze będą szkolili się w swojej specjalności, jako zwiadowcy. Przysięga wojskowa dla wszystkich przyjętych żołnierzy odbędzie się w pułku 9 czerwca 2017 roku. Po pierwszych dniach od przybycia i zapoznania się z koszarowym życiem i żołnierskim zachowaniem się, przystąpiono do intensywnego szkolenia.

 

Tekst i foto: Sekcja Wychowawcza