GROM
Aktualności
Lidzbarscy zwiadowcy godnie uczcili 7 Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
12.04.2017
Z życia 9pr

W poniedziałek, 10 kwietnia na lotnisku Kętrzyn Wilamowo oraz w Garnizonie Lidzbark Warmiński odbyły się uroczystości upamiętniające 7 rocznicę tragedii lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęły najważniejsze osoby w państwie ze Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych - Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim.

    Tę niewyobrażalna i traumatyczna tragedię lidzbarscy zwiadowcy uczcili biorąc udział w uroczystościach przy pomniku poświęconym ofiarom katastrofy na płycie lotniska Ketrzyn –Wilamowo, gdzie po apelu pamięci delegacja pułku złożyła wiązanki kwiatów. Uroczystości w Kętrzynie rozpoczęły się punktualnie o godzinie 8.41, w którym to czasie doszło do tragedii na lotnisku pod Smoleńskiem.

    

    W tym samym dniu, w Lidzbarku Warmińskim, w kościele pw. św. Piotra i Pawła o godzinie 18.00 odbyła się Uroczysta Masza Święta z udziałem władz samorządowych i żołnierzy Garnizonu Lidzbarskiego. Podczas Mszy odczytano Apel Pamięci przywołując nazwiska 96 ofiar katastrofy, a następnie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą katastrofę oraz tablicą poświęconą Biskupowi Polowemu WP ks. gen. broni dr Tadeuszowi PŁOSKIEMU.